Jsme přímí dovozci vín z Francie s 30letou tradicí. Dovážíme z těchto oblastí:

Alsasko se rozkládá v severovýchodní Francii mezi městy Štrasburk a Mulhouse. Je to jediná francouzská vinařská oblast, která svou pověst vybudovala na bílých odrůdových vínech Riesling, Pinot Blanc i Gris, Gewürztraminer, Muscat…

Burgundsko se rozprostírá jihovýchodně od Paříže v délce 360 kilometrů mezi městy Dijon a Lyon. Je to tradiční soupeř Bordeaux, producent velkých vín z odrůd Chardonnay a Pinot Noir.

Jižní Rhôna se táhne ze severu od města Vienne až po Avignon a tvoří ji 200 km dlouhý pás podél břehů řeky Rhôny. Z hlediska pěstovaných odrůd se oblast Rhôny dělí na severní – Syrah a jižní – Grenache, Syrah, Mourvédre, Cinsault, Carignan… Světově proslulá jsou městečka Gigondas, Châteauneuf-du-Pape a Vacqueyras.

Bordeaux se nacházející v jihozápadní Francii okolo stejnojmenného města, je největší vinorodou oblastí Francie a pěstují se zde převážně modré odrůdy vinné révy, nejvíce Cabernet Sauvignon a Merlot. Z bílých odrůd se pěstují především Sauvignon, Semillon a Muškát.

Gaskoňsko je historická oblast v jihozápadní Francii. Je známé především produkcí bílých vín. Pro víno z Gaskoňska jsou typické odrůdy Colombard, Petit Manseng, Sauvignon Blanc, Sémillon, Muscadele a Ugni Blanc.

Za velkoobchodní ceny si u nás můžete koupit i portská vína:

Údolí řeky Douro je malebný kraj proslulý hlavně vinařstvím. Ze zdejších hroznů se vyrábí portské víno. Odjinud než z údolí řeky Douro nemůže žádné portské víno pocházet, jinak není portské. Řeka Douro je dost dlouhá, její portugalská část protíná celou šířku státu a pak ještě dlouhý kus tvoří hranici se Španělskem. Po řece Douro se dopravuje všechno víno do města Porto a také se tam skladuje.

wineshop